• Szybka wysyłka w 24h
  • Darmowa wysyłka już od 100zł
  • Gwarancja dyskretnej paczki
  • 20 dni na zwrot

Informacja

Promocja

JAK ZAŁOŻYĆ PREZERWATYWĘ ?


Prezerwatywą nazywamy mechaniczny środek antykoncepcji, stosowany głównie przez mężczyzn w celu zapobieganiu zajścia w ciążę przez kobiety oraz środkiem zmniejszającym ryzyko zakażenia licznymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywa jest jedną z najstarszych i najczęściej wybieranych metod antykoncepcji. Najczęściej wykonana z lateksu, rzadziej z poliizoprenu. Dostępna bez recepty, niemal w każdym sklepie, kiosku i stacji benzynowej.  Produkowana przez znane marki  posiadające Certyfikat Ministerstwa Zdrowia.

Prezerwatywa na bananie Umiejętność stosowania prezerwatywy wydaje się obłędnie prosta. Jednakże popełniamy błędy już na etapie jej zakupu a na zdejmowaniu kończąc. Wybierając prezerwatywę warto zaznaczyć, że obecnie na rynku dostępne są jej różne rodzaje i rozmiary. Smakowe, zapachowez wypustkami, prążkami, nawilżające czy powlekane dodatkowym lubrykantem. Każdy znajdzie dla siebie odpowiednią, tak by zaspokoić swoje i partnera potrzeby seksualne. Bardzo istotne jest prawidłowe dopasowanie rozmiaru prezerwatywy do wielkości penisa. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo i pełną satysfakcje ze stosunku. Przed zastosowaniem należy upewnić się, czy kondom jest szczelnie zamknięty. Po otwarciu prezerwatywy, znajdź jej zewnętrzną stronę która będzie miała bezpośredni kontakt ze ściankami pochwy partnerki. Nakładaj kondoma tylko w momencie pełnego wzwodu przykładając jej czubek do żołędzi i rozwijając wzdłuż członka. Dostanie się pęcherzyków powietrza pomiędzy ścianki członka a kondoma znacząco zmniejsza jej skuteczność. Prezerwatywa powinna ściśle przylegać do ciała. Pamiętaj aby sprawdzić czy w nasadzie żołędzia znajduje się wolna przestrzeń w której będzie mogło zgromadzić się nasienie. Członek zabezpieczony prezerwatywą, należy wprowadzić w wilgotną pochwę. Jeśli partnerka nie jest odpowiednio nawilżona zaaplikujcie dodatkowe środki nawilżające dostosowane do użytku z prezerwatywą i posiadające właściwości plemnikobójcze. Produkty nie pełniące rolę lubrykantu typu oliwka dziecięca itp. mogą uszkadzać prezerwatywę. W trakcie stosunku warto kontrolować czy prezerwatywa nie zsunęła się lub odkształciła. Po osiągnięciu zadowalającej satysfakcji seksualnej i wytrysku należy szybko usunąć członka z kobiecej pochwy, jeszcze w stanie wzwodu, uważając aby sperma nie wypłynęła. Starannie i ostrożnie zdjąć zapełnioną nasieniem prezerwatywę i zutylizować. Pozostałości spermy znajdującej się na członku zmyć wodą. W przypadku odbycia stosunku nie zakończonego wytryskiem, należy pamiętać, że każda prezerwatywa jest jednorazowa i nie można jej ponownie użyć.     
    Wszystkie prezerwatywy należy przetrzymywać w odpowiednich warunkach. Zbyt duże nasłonecznienie bądź wilgotność i wysoka temperatura mogą niekorzystnie wpłynąć na jakość produktu. Warto pamiętać, aby prezerwatywy nie przetrzymywać w miejscach w których mogą zostać uszkodzone. Nie używaj prezerwatyw które pomimo ważnej daty przydatności, fizycznie budzą Twój niepokój. Właściwa weryfikacja i kontrola pozwoli uzyskać odpowiedni efekt zabezpieczenia.